بیمه سامان پیشتاز فرهنگ سازی بیمه های عمر و زندگی در ایران

سهم از بازار بیمه های زندگی

یکی از شاخص های دوام و ثبات اقتصادی هر کشور، ثبات اقتصادی در سطح خرد و در میان خانواده هایی است که در آن کشور زندگی می کنند. در واقع یکی از بهترین راههای ثبات اقتصادی و مقابله با طوفان های مالی هر خانواده، استفاده از بیمه های زندگی است که در ایران با نام های بیمه عمر و تشکیل سرمایه، بیمه عمر و پس انداز، بیمه عمر و تأمین آتیه، بیمه عمر و سرمایه گذاری و ... عرضه می شود.

طبق آمار و نمودار منتشر شده مربوط به فروش بیمه های زندگی در سال 95 صنعت بیمه کشور، رشد محسوسی در سهم بیمه های عمر در کل بیمه نامه های فروخته شده بازار بیمه در ایران مشاهده می شود.

با توجه به اینکه سطح و استاندارد جهانی سهم بیمه های زندگی حدود 50 درصد است، بازار بیمه در ایران راه درازی برای رسیدن به این استاندارد در پیش دارد.

بیمه سامان پیشتاز فرهنگ سازی بیمه های عمر و زندگی در ایران
بیمه سامان پیشتاز فرهنگ سازی بیمه های عمر و زندگی در ایران
براي نمايش تصوير بزرگتر كليك نماييد

اما همانطور که در نمودار مشاهده می کنید، شرکت بیمه سامان به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در بیمه های عمر و تشکیل سرمایه، با سهم از بازاری نزدیک به 50 درصد مطابق با استاندارد جهانی حرکت کرده و با توجه به قرارداد اخیر شرکت بیمه سامان با شرکت مونیخ ری آلمان در جهت اتکائی کردن بیمه های زندگی نزد این شرکت معتبر اتکائی خارجی که بزرگترین شرکت در این نوع در دنیاست، گامی بلند در جهت تثبیت شرکت بیمه سامان در بازار بیمه های زندگی و اطمینان بخشیدن به بیمه گذاران بیمه سامان برداشته است.

این در حالی است که تعداد بیمه نامه های فروخته شده عمر در صنعت بیمه نسبت به جمعیت کشور بسیار اندک بوده و راه برای ایجاد این فرهنگ در ایران بسیار است. همینطور که فرهنگ پس انداز در بیمه های تشکیل سرمایه، با هدف دریافت مستمری در زمان بازنشستگی نیز هنوز جای کار بسیار دارد. تا جایی که بسیاری از مردم هنوز نمی دانند، برای داشتن آینده مالی بهتر، می بایست حداقل 15 درصد از درآمد خود را در بیمه های زندگی پس انداز کنند.

-  جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بیمه نامه عمر و تشکیل سرمایه و یا خرید بیمه نامه اینجا کلیک کنید.


رضا شیرخانی - کارشناس بیمه و نماینده رسمی شرکت بیمه سامان - 22 مهر 1396