معرفی بانک ها

Saman Bank Logo

بانک سامان

بانک سامان که در ابتدا با عنوان موسسه مالی و اعتباری سامان اقتصاد (اولین موسسه مالی و اعتباری جمهوری اسلامی ایران) فعالیت می کرد، توانست با مجوز و تحت نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت خود را از مرداد ماه سال 1381 آغاز نماید.

بانک سامان ...
Melli Bank Logo

بانک ملی ایران

بانک ملی ایران از بیستم شهریور ماه سال 1308 در تهران با سرمایه اولیه 20 میلیون ریال رسماً آغاز به کار کرد.


بانک ملی ایران ...
Sepah Bank Logo

بانک سپه

بانک سپه را به عنوان نخستین بانک ایرانی نام می برند. چرا که برای اولین بار در ایران در سال 1304 تأسیس شده است.


بانک سپه ...
Saderat Bank Logo

بانک صادرات

بانک صادرات ایران از سال 1331 به عنوان بانک خصوصی آغاز به کار کرد. از بنیان گذاران اصلی این بانک می توان از مرحوم محمدعلی مفرح نام برد که تقریباً 23 سال اولیه بانک صادرات ایران را هدایت کرد و در سال 1361 درگذشت.


بانک صادرات ...
Parsian Bank Logo

بانک پارسیان

بانک پارسیان که یکی از بانک های خصوصی محسوب می شود در سال 1380 آغاز به کار نموده و تعداد زیادی شعبه در بسیاری از نقاط ایران زمین دارد.


بانک پارسیان ...
Mellat Bank Logo

بانک ملت

بانک ملت در 31 تیرماه سال 1359 پس از مصوبه مجمع عمومی بانک ها از ادغام بانکهای تهران، عمران، داریوش، فرهنگیان، بانک اعتبارات تعاونی و توزیع، بانک ایران و عرب، بانک پارس، بانک بین المللی ایرانیان، بانک ایران و عرب، بانک بیمه ایران و بانک تجارت خارجی تأسیس گردید.


بانک ملت ...
Pasargad Bank Logo

بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد به عنوان یکی از بانک های خصوصی پس از اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 23 آذر ماه 1384 با افتتاح اولین شعبه، کار خود را آغاز نموده است.


بانک پاسارگاد ...
Eghtesad Novin Bank Logo

بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین به عنوان یک بانک خصوصی در سال 1380 هجری شمسی با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز به فعالیت نموده است. بانک اقتصاد نوین در سال 1382 در بورس اوراق بهادار تهران نیز پذیرفته شد و هم اکنون سهام این بانک در تابلوی بورس مورد معامله قرار می گیرد.


بانک اقتصاد نوین ...
Refah Bank Logo

بانک رفاه

«بانک رفاه کارگران» براي اجرای تبصره ماده سي و نه قانون بودجه سال 1338 کشور و ماده سي و هشت سازمان بیمه ی اجتماعی، به منظور سرمایه گذاری و استفاده از وجوه بیمه کارگران، با هدف کمک به تامین رفاه و ایجاد تسهیلات لازم برای رفع نیازمندی های، طبقه کارگر در تاریخ 27/5/1339 تشکیل و به ثبت رسید و عملیات خود را از ششم فروردین 1340 با افتتاح شعبه مرکزی در تهران و شعبه اصفهان آغاز کرد.


بانک رفاه ...
Tejarat Bank Logo

بانک تجارت

بانک تجارت به عنوان یکی از بزرگترین بانک های تجاری فعال در شبکه بانکی کشور، که نقش مهمی در رشد اقتصاد ملی داشته است، به موجب مصوبه مورخ 1358/7/25 مجمع عمومی بانک ها از ادغام یازده بانک ایران و انگلیس ، بین المللی ایران و ژاپن ، تجارتی ایران و هلند، ایران و خاورمیانه ، اعتبارات ایران، بازرگانی ایران، ایرانشهر، صنایع ایران، شهریار، ایرانیان و کار، با سرمایه ای معادل سی و نه میلیارد ریال در تاریخ 1358/9/29 تاسیس شد و در قالب شرکت سهامی خاص ،در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید و در سال 1360 بانک ایران و روس نیز به آن ملحق شد.


بانک تجارت ...
Maskan Bank Logo

بانک مسکن

با پیروزی انقلاب اسلامی، بانک مسکن در سال 1358 براساس طرح ادغام بانکها (مصوب 1358/03/17شورای انقلاب اسلامی) از ادغام بانکهای رهنی ایران، ساختمان، ‌شرکت سرمایه گذاریهای ساختمانی بانکهای ایران و سیزده شرکت پس انداز و وام مسکن (کوروش، ‌اکباتان، ‌پاسارگاد در تهران و سایر مراکز استانها از جمله ‌همدان، ‌کرمانشاه، ‌مازندران، گرگان، سمنان و آبادان) تشکیل شد. ‌طیف غالب ترکیب جدیدی که تحت عنوان بانک مسکن فعالیت های بانکی خود را در بخش ساختمان و مسکن آغاز نمود، را از هر نظر بانک رهنی ایران تشکیل می داد.


بانک مسکن ...
Karafarin Bank Logo

بانک کارآفرین

بانک کارآفرین فعالیت خود را با مشارکت اعضای انجمن‌های مدیران صنایع، شرکت‌های ساختمانی، تاسیساتی و تجهیزاتی، جامعه مهندسان مشاور ایران، جامعه مهندسان مشاور معمار و شهرساز و گروهی از کارشناسان بانکی و مالی، با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با سرمایه سی میلیارد ریال تحت عنوان «شرکت اعتباری غیربانکی کارآفرینان» آغاز کرد و در تاریخ 1378/9/18 تحت شماره 157915 در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسید.


بانک کارآفرین ...
Keshavarzi Bank Logo

بانک کشاورزی

بانک کشاورزی یکی از بانک‌های تخصصی کشور و مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که ماموریت آن، حمایت از بخش کشاورزی و زیر بخش‌های آن است. بانك كشاورزي در 21 خرداد سال 1312 تاسيس شد. اين بانك هم‌اینک با پشتوانه 81 سال‌ تجربه خدمت‌رساني، به عنوان يك بانك پيشرو در زمينه ارائه خدمات بانكي به همه مردم، در سراسر كشور در حال خدمت رسانی است.


بانک کشاورزی ...
Sanat va Madan Bank Logo

بانک صنعت و معدن

بانک های توسعه ای ، بانکهایی هستند که به منظور تسریع و تسهیل توسعه اقتصادی یک کشور، از طریق تجهیز و تخصیص منابع میان مدت و بلندمدت و تشویق بخش خصوصی در کمک به توسعه اقتصادی، نقش آفرینی می کنند. تفاوت این بانک ها با بانک های تجاری در این است که بانک های توسعه ای معمولاً در طرح های پرریسک و دیر بازده سرمایه گذاری می کنند که بانک های تجاری تمایل چندانی به آن ندارند.


بانک صنعت و معدن ...
Towse Saderat Bank Logo

بانک توسعه صادرات

لزوم وجود سازماني در كشور كه بتواند كمبود يك نهاد مالي معتبر در بخش صادرات و واردات كشور را بر طرف کند، يكي از نكاتي است كه تا زمان پيروزي انقلاب، كم اهميت تلقي شده بود.يكي از دستاوردهاي مهم پيروزي انقلاب اسلامي، تأسيس بانك توسعه صادرات است كه ايفاي نقش بانك صادرات و واردات ايران را بر عهده دارد.


بانک توسعه صادرات ...
Towse Taavon Bank Logo

بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون یکی از بانک‌های تخصصی دولتی فعال در ایران است.در راستاي اجراي اصل چهل و چهار قانون اساسي، بانک توسعه تعاون در تاریخ 15 مرداد سال 1388 و با سرمايه اوليه پانصد ميليارد تومان شکل گرفته است.در حال حاضر بانک با چهار هزار و صد نفر کارمند در 460 شعبه و باجه در سراسر کشور مشغول فعالیت است.


بانک توسعه تعاون ...
Sarmayeh Bank Logo

بانک سرمایه

بانك سرمايه به استناد ماده واحده قانون اجازه تاسيس بانكهاي غيردولتي مصوب 1379، ماده 98 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در چارچوب قانون پولي و بانكي كشور مصوب تيرماه سال 1351، قانون عمليات بانكداري بدون ربا و با رعايت قانون اصلاح قسمتي از قانون تجارت مصوب اسفندماه 1347 و همچنين با رعايت ساير قوانين جاري و مقررات اساسنامه و با هدف تسهيل و فراهم ساختن امكان مشاركت گسترده و فراگير ملي و مردمي در تمامي فعاليتهاي سازنده و مثمر ثمر و درجه اقتصادي و به ويژه در زمينه پولي و بانكي در تاريخ 4/10/1384 تحت شماره 262377 در اداره ثبت شركتها و موسسات غيرتجاري تحت عنوان شركت بانك سرمايه (سهامي عام) ثبت و به عنوان ششمين بانك خصوصي ايران و اولين بانك خصوصي با بيشترين سرمايه اوليه در كشور به مبلغ 3535 ميليارد ريال براساس مجوز شماره 4613/ه مورخ 18/10/1384 صادره از سوي بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران عملاً فعاليت خود را در عرصه بانكداري كشور آغاز نموده است.


بانک سرمایه ...
Day Bank Logo

بانک دی

بانك دي براساس قانون اجازه تأسيس بانك هاي غير دولتي مصوب 21 فروردين ماه 1379، مستند به ماده 98 قانون برنامه پنج ساله سوم توسعه اقتصادي،‌اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي و در چارچوب قانون پولي و بانكي كشور مصوب تيرماه سال 1351، قانون عمليات بانكي بدون ربا مصوب سال 1362، و با رعايت قانون اصلاح بخشی از قانون تجارت مصوب 24 اسفند ماه 1347 و نیز با رعايت ساير قوانين جاري و با هدف تسهيل و فراهم کردن امكان مشاركت گسترده و فراگير ملي و مردمي در تمامي فعاليت هاي سازنده، مثمر ثمر و موجه اقتصادي و مالي بويژه در زمينه هاي پولي، مالي و بانكي تشكيل و اداره مي شود.


بانک دی ...
Gardeshgari Bank Logo

بانک گردشگری

بانک گردشگری به استناد ماده نود و هشت قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ماده واحده قانون اجازه تاسیس بانک های غیردولتی و سایر مقررات مربوط، مجوز تاسیس بانک را اخذ و در تاریخ 1389/10/08 به ثبت رسیده است.


بانک گردشگری ...
Sina Bank Logo

بانک سینا

بانک سینا در تاریخ 28 اسفند 1387 موفق به دریافت مجوز تاسیس شد. این بانک قبل از این به عنوان موسسه مالی و اعتباری سینا فعالیت می کرد.


بانک سینا ...
Ayandeh Bank Logo

بانک آینده

بانک آینده به استناد مصوبه یک‌هزار و یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای پول و اعتبار، از ادغام بانک تات، ‌مؤسسه اعتباری صالحین و ‌مؤسسه اعتباری آتی، با سرمايه‌ اولیه هشت هزار میلیارد ریال؛ در تیرماه سال 1391 تشکیل شد. متعاقباً، بانک آینده، بر اساس مجوزهای صادره از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار؛ تحت شماره 442325 و شناسه ملی 10320894878، در تاریخ 1392/05/16 به ثبت رسید. بانک آینده از مجموعه‌ی بیش از هفده هزار سهامدار، پس از طی مراحل لازم، در تاریخ 1393/12/26 موفق به اخذ مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران شد.


بانک آینده ...
Shahr Bank Logo

بانک شهر

سال87 موسسه مالی و اعتباری شهر با مجوز بانک مرکزی و با سهام‌داری شهرداری‌های تهران و سایر کلانشهرهای کشور، با سرمایه ای معادل 1500 میلیارد ریال تاسیس شد و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و به این ترتیب شهرداری ها، چهره ‌نوینی را به خود گرفتند.


بانک شهر ...
Towse Bank Logo

موسسه اعتباري توسعه

موسسه اعتباری توسعه، به عنوان نخستین موسسه ي اعتباری پس از اخذ مجوز لازم از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با هدف ارائه خدمات مالی اعتباری در عرصه نظام بانکی کشور، در 15 شهریور 1376 آغاز به کارنمود.


موسسه اعتباري توسعه ...
Ghavamin Bank Logo

بانک قوامین

بانک قوامین که فعالیت خود را با نام صندوق قرض الحسنه نیروی انتظامی و با هدف تأمین توان مالی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد، در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۷۹ به مؤسسه پس انداز و قرض الحسنه قوامین و نهایتاً با مجوز شماره ۱۵۰۰۵۹/۹۱ در تاریخ ۱۳۹۱/۰۶/۱۲ صادره از سوی بانک مرکزی به نام بانک قوامین تغییر نام داد. در سال ۱۳۹۱ بانک قوامین به عنوان هشتمین بانک فرابورس، وارد عرصه شد.


بانک قوامین ...
Middleeast Bank Logo

بانک خاورميانه

بانک خاورمیانه، توسط تعدادي از مدیران اقتصادی، صاحبان صنایع و بانکداران، بر اساس تحلیلهای کارشناسی از وضعیت نظام بانکی کشور حمهوري اسلامي ايران و فرصتهای پیش رو تاسیس شده است.


بانک خاورميانه ...
Hekmat Iranian Bank Logo

بانک حکمت ایرانیان

با عنایت به اوامر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا مبنی بر ارتقاء منزلت اجتماعی و بهبود معیشت کارکنان نیروهای مسلح٬ مؤسسه مالی و اعتباری ایرانیان با کسب مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تأسیس گردید. در ادامه ٬ با توجه به سیاستهای اقتصادی کشور و بحث خصوصی سازی و به دنبال آن ایجاد بانکهای خصوصی در کشور٬ تمهیدات مورد نیاز به عمل آمده و مجوز تبدیل مؤسسه مالی و اعتباری به بانک حکمت ایرانیان از بانک مرکزی دریافت شد تا در راستای اهداف ذکر شده و فراتر از آن به عنوان یک مؤسسه پولی نقش خود را در چرخه اقتصادی کشور و نیز ارائه خدمات بانکی به هموطنان عزیز ایفا کند. از این رو بانک حکمت ایرانیان در تاریخ 1389/10/23 تأسیس شد.


بانک حکمت ایرانیان ...
Iranzamin Bank Logo

بانک ایران زمین

بانك ايران زمين به موجب مجوز شماره 283592/89 مورخ 1389/12/21 صادره توسط بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران در تاريخ 1389/12/24 تحت شماره 399279 در اداره ثبت شركت ها و موسسات غير تجاري در تهران به ثبت رسيده است. سهام بانك در تاريخ 1389/12/25در فرابورس ايران پذيرفته شده است و از تاريخ 1390/7/5 درفهرست تابلوي قيمت هاي بورس قرار گرفته است.


بانک ایران زمین ...
Resalat Bank Logo

بانک قرض الحسنه رسالت

بانک قرض‌الحسنه رسالت اولین بانک قرض‌الحسنه خصوصی در ایران است که در گذشته و از سال ۱۳۷۶ به صورت صندوق قرض‌الحسنهٔ رسالت فعالیت می‌کرد. این مؤسسه توسط گروه‌های مختلف مردم و از جمله ایثارگران (رزمندگان، مجروحان و اسرای سابق جنگ ایران و عراق) به وجود آمده‌است. با ظهور اولین بانک قرض‌الحسنه در سال ۸۶ با عنوان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، این مؤسسه نیز در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ مجوز تبدیل به بانک قرض‌الحسنه و ادامه فعالیت در شبکه بانکی را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد.


بانک قرض الحسنه رسالت ...
Post Bank Logo

پست بانک

پست بانک ایران، بانکی دولتی است، که یکی از اهداف اصلی آن، ارائه خدمات مالی و بانکداری در مناطق روستایی می‌باشد.این بانک با داشتن 10000 دفتر خدمات ارتباطی روستایی، گسترده‌ترین بانک کشور از نظر دسترسی در نقاط دوردست ایران است. پست بانک ایران، از دی ماه سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را به طور رسمی شروع کرد و هم‌اکنون نیز به کار خود ادامه می‌دهد. ماهیت فعالیت‌های پست بانک بیشتر بانکداری خرد بر بستر الکترونیک و خدمات بانکی یکپارچه است.


پست بانک ...
Ansar Bank Logo

بانک انصار

پس از موافقت ضمنی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تأسیس بانک انصار دراوایل سال 1388 ، هیأت موسس بانک نسبت به تهیه برنامه های عملیاتی و چارچوب راهبردی کار بانک اقدام نمودند . در این راستا طرح اساسنامه بانک به بانک مرکزی تقدیم شد. اساسنامه پیشنهادی در تاریخ 1388/6/31 در یک هزار و صد و دومین جلسه شورای عالی پول و اعتبار مطرح شد و به تصویب رسید.


بانک انصار ...
Mehr Iran Bank Logo

بانک قرض الحسنه مهر ایران

با توجه به تصمیم دولت نهم مبنی بر تأسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور تحقق اصل مهرورزی و عدالت محوری و برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی و تلاش در جهت خدمت به بندگان خدا از طریق رفع نیازهای اقشار کم درآمد جامعه ، ضرورت تأسیس این بانک بعنوان یک پروژه ملی که آحاد ملت ایران را شامل می شود، مدنظر قرار گرفت و زمینه جلب همکاری مشارکت آنان جهت توفیق در این اقدام مبارک به نحو مطلوب فراهم گردید.


بانک قرض الحسنه مهر ایران ...


...